Betere bescherming verwesterde vrouwen door Strategisch Procederen
Verwesterde vrouwen kregen in Nederland geen vluchtelingenbescherming. De rechter was van mening dat deze vrouwen geen gevaar liepen als ze zich maar zouden kunnen aanpassen aan de normen in hun land van herkomst. In een zaak over verwesterde Afghaanse vrouwen, die wij hebben aangespannen, bepaalde de Raad van State (de hoogste rechter van Nederland) dat verwesterde vrouwen en meisjes voortaan betere bescherming moeten krijgen. Deze zaak is een voorbeeld van hoe VluchtelingenWerk Nederland opkomt voor vluchtelingen door belangrijke zaken voor te leggen aan een hoge rechter. Wij noemen dit Strategisch Procederen.
Bied Afghanen bescherming
VluchtelingenWerk Nederland roept het Nederlandse kabinet op om Afghaanse vluchtelingen de bescherming te bieden die zij nu heel hard nodig hebben. Help ook mee en laat je stem horen!
Teken nu de petitieMeer informatie
Sadhia Rafi, programmamanager: ‘Uitspraken van het Europese Hof hebben grote gevolgen’
Juriste Sadhia Rafi is programmamanager van de Commissie Strategisch Procederen. Ze vertelt over het werk dat ze doet: ‘Strategisch procederen is een belangrijke aanvulling op de politieke lobby. De regelgeving komt uit Brussel, maar Nederland geeft hier een erg strenge uitleg aan. Om helderheid te krijgen, leggen we zaken met een principieel karakter voor aan Europese rechters.’
Bescherming van vluchtelingen
Een uitspraak van een Europese hof heeft volgens Rafi grote gevolgen. ‘Omdat wij zaken ondersteunen die het belang dienen van een hele groep vluchtelingen, zijn de gevolgen groot. Bovendien kan tegen een uitspraak van het Europese hof niet in beroep worden gegaan. Dat geeft dergelijke uitspraken veel gewicht en gezag. Het heeft bindende gevo


