Gemeenten & Professionals, 4 mei 2021
Commotie in Oegstgeest levert ook mooi nieuws op
In Oegstgeest is er ophef over zogeheten looproutes van statushouders die er worden gehuisvest. Zo zouden ze - om in een nabijgelegen winkelstraat te komen – niet de snelste route door het Wilhelminapark mogen lopen. Dit om tegemoet te komen aan de zorgen van de bewoners van de villa's in die wijk.
Het voorstel van het CDA kreeg veel kritiek. Fractievoorzitter Karin Rosdorff van Hart voor Oegstgeest zei in de raadsvergadering dat ze het gevoel kreeg ‘van een bus waar mensen die wit zijn voorin mogen zitten en mensen die zwart zijn achterin’, een verwijzing naar de apartheid. "Gaan wij nu echt voor doelgroepen die daar komen wonen separate bewegwijzering doen?"
De kritiek was niet alleen lokaal, maar ook landelijk. Er zijn inmiddels Kamervragen gesteld.
Tegenreactie
Maar lelijke ophef leidt soms ook tot de mooiste tegenreacties. Onze teamleider Koen van Niekerk kreeg vanmorgen drie aanmeldingen van mogelijke, nieuwe vrijwilligers. ‘Wat een heerlijk positief signaal’, zo reageerde teamleider Koen.