Gemeenten & Professionals, 25 maart 2016

Koeien en kinderen

90 Arnhemse kinderen krijgen een mooi prentenboek van Diepenmaat Uitgeverij en Ontwerpbureau. George Diepenmaat schenkt de boekjes aan kinderen die meedoen aan de VoorleesExpress Arnhem. Deze kinderen hebben moeite met de Nederlandse taal en groeien op in een taalarme omgeving. Juist voor hen zijn boeken heel belangrijk.
placeholder

Bijzonder prentenboek
'Het verhaal achter het vrolijke prentenboek is niet alledaags,' vertelt directeur George Diepenmaat, 'de illustraties van het prentenboek 'Koe met vleugels' zijn namelijk verzorgd door de 38-jarige Petra Diepenbroek, die een verstandelijke beperking heeft. Zij doet niets liever dan tekenen en schilderen en we hebben haar gevraagd om tekeningen te maken bij de tekst van Annet Jacobs. Haar heldere en lieve illustraties passen goed bij het verhaal van een koe met vleugels die de wijde wereld intrekt en uiteindelijk thuis het gelukkigst is.'

Wat is de VoorleesExpress
Bij de VoorleesExpress komen vrijwilligers elke week voorlezen bij een gezin. Na 20 weken sluit de vrijwilliger af en draagt hij het stokje over aan de ouders. Door bezoek aan de bibliotheek, het introduceren van het voorleesritueel en het betrekken van de ouders, wordt de taalomgeving van een kind verrijkt. 'Zelf een boekje krijgen, is voor deze kinderen een mooie stimulans om meer met boeken bezig te zijn,' vertelt projectleider Karen van Kan, 'daarom geven we bij de start en de afsluiting ook een boekje cadeau aan de kinderen. Dit boekje is een prachtig cadeautje.'

In Arnhem wordt de VoorleesExpress gecoördineerd door VluchtelingenWerk Oost Nederland. Naast deze donatie van boeken, krijgt de VoorleesExpress ook geregeld boeken van uitgeverij Gottmer en het Kröller Muller Museum. Zo kan de VoorleesExpress elk jaar kinderen iets moois meegeven.

Kijk voor meer informatie op www.diepenmaat.nl en http://voorleesexpress.nl/locatie/arnhem.