Vacature, 22 januari 2019

Voorlichter Inburgering

‘Al snel werd me duidelijk dat niet Yasin, maar ik een achterstand had… Wat is in vredesnaam een statushouder? En het A2 examen? Het KNM? Het ONA-deel van de inburgeringscursus? Welkom in de wereld van de vluchteling.’

Weet jij wel wat ONA betekent? Of ben je er nieuwsgierig naar? Wel eens gehoord van een alfabetiseringscursus, een participatieverklaring, staatsexamen NT2? Ben je geïnteresseerd in wat inburgering allemaal inhoudt en lijkt het je wat om vluchtelingen hierover te informeren? Meld je aan als voorlichter inburgering!

Als je in Nederland komt wonen, moet je de taal leren en weten hoe de samenleving in elkaar zit, kortom: inburgeren. Er zijn verschillende organisaties die inburgeringscursussen aanbieden. Als voorlichter inburgering zorg je er voor dat weet wie de aanbieders bij jouw in de buurt zijn. Ook ben je op de hoogte van alle regels omtrent inburgeren. Je geeft hierover objectieve informatie aan vluchtelingen en biedt ondersteuning bij het aanmelden bij een school en bij het aanvragen van een lening voor de inburgering. Je stemt af met de vrijwilliger die de maatschappelijke begeleiding uitvoert. De voortgang verwerk je  in het cliëntenregistratiesysteem. Is dit iets voor jou, dan horen we dat graag!

Dit levert het je op

  • Een stimulerende werkomgeving met ruimte voor je eigen ontwikkeling.
  • Volop mogelijkheden om meer te leren over andere culturen.
  • Prettig team onder begeleiding van een beroepskracht.
  • Uitgebreid inwerkprogramma en de mogelijkheid om daarnaast allerlei cursussen te volgen.
  • Reis- of onkostenvergoeding.

Wat heb je nodig om voorlichter inburgering te worden?

Als voorlichter inburgering heb je kennis over inburgering of bent bereid deze te verwerven. Je legt makkelijk contact, zowel met vluchtelingen als met instanties, en je kunt duidelijk maar eenvoudig uitleg geven. Het is handig als je een vreemde taal, zoals Engels, beheerst. Je kunt goed met computers overweg en kunt zowel zelfstandig als in teamverband werken. Uiteraard verwachten wij een respectvolle houding ten opzichte van cultuurverschillen en een integere omgang met vertrouwelijke informatie. Wij vragen van al onze medewerkers een Verklaring omtrent Gedrag.

Interesse?

Meld je nu aan via het emailadres van de locatie:

Arnhem: arnhem@vluchtelingenwerk.nl
Apeldoorn: apeldoorn@vluchtelingenwerk.nl
Ede: ede@vluchtelingenwerk.nl
Nijkerk: nijkerk@vluchtelingenwerk.nl
Nijmegen: nijmegen@vluchtelingenwerk.nl
Rheden: rheden@vluchtelingenwerk.nl
Wijchen: wijchen@vluchtelingenwerk.nl

 

Lees hier meer over Tons ervaringen als taalcoach


Let op: dit is een standaard functieomschrijving, de inhoud kan per locatie afwijken.