Stagevacatures Noord-Nederland per september 2020

Vluchtelingenwerk is een non-profit organisatie die opkomt op voor de belangen van vluchtelingen en asielzoekers en begeleid hun vanaf het moment van binnenkomst tot en met de integratie.
Daarom zijn wij op verschillende gebieden actief. Dit kan zijn op juridisch vlak, maatschappelijk maar ook tijdens de integratie bieden wij hulp. Om onze doelen te realiseren zetten ongeveer 1900 vrijwilligers en stagiairs en 106 betaalde medewerkers zich hier vol overgave voor in.

Stagevacatures per september 2020

Wij zijn met ingang van september opzoek naar stagiaires voor verschillende locaties van Vluchtelingenwerk Noord-Nederland. Tijdens je stage leer je enorm veel over het werken met de doelgroep. Je krijgt de ruimte om mee te denken en jezelf te ontwikkelen onder professionele begeleiding.


Wat bieden wij?

Wij bieden een leuke, leerzame stageplek waar je de ruimte krijgt om jezelf te ontwikkelen. We bieden diverse cursussen aan, waaronder de verplichte basiscursus. Je kunt rekenen op professionele ondersteuning vanuit de organisatie waarbij je ook samenwerkt met onze vrijwilligers.


Ben/Heb jij...

• Zelfstandig
• Gemotiveerd
• Goed in samenwerken
• Affiniteit met de doelgroep
• Minimaal 5 maanden beschikbaar

Dan zoeken we jou!

In onderstaand overzicht zie je voor welke locaties en opleidingen wij stagiaires zoeken.
We hopen dat je enthousiast bent geworden! We zien graag je motivatiebrief en cv tegemoet. Deze mag je sturen naar de contactpersoon van de locatie.
Voor algemene vragen over stages kun je contact opnemen met Lieke Scholten, P&O – lscholten@vluchtelingenwerk.nl
Wij hopen jou snel te mogen verwelkomen in de organisatie!

Veendam

Opleiding:  HBO Social Work
Leerjaar: 3
Inhoud stage: Draaien van het spreekuur, huisbegeleiding, contact onderhouden met div. instanties.
Contactpersoon/teamleider: Hendrik Aarden – haarden@vluchtelingenwerk.nl

Gemeente Noard-East Fryslân en Dantumadeel

Opleiding: MBO Social work (leerjaar 3 of 4) of MBO Maatschappelijke zorg (leerjaar 3 of 4)
Taken: maatschappelijke begeleiding, spreekuur en evt. meewerken aan projecten
Contactpersoon: Corrie Bandstra - cbandstra@vluchtelingenwerk.nl


Assen, integratie

Opleiding:  HBO Social Work
Leerjaar: 3
Inhoud stage: Ondersteunen bij maatschappelijke spreekuren, gesprekken voeren met cliënten, contacten onderhouden met externen, eigen caseload opbouwen.
Contactpersoon/teamleider: Tatiana Ockeloen – tockeloen@vluchtelingenwerk.nl

Assen Juridisch Steunpunt

Opleiding: MBO Administratief juridisch medewerker of Sociaal Juridisch Medewerker en HBO SJD of HBO Rechten.
Inhoud MBO stage:  ontvangen cliënten die op spreekuur komen, begeleiding bij eenvoudige juridische vraagstukken, beheer van agenda medewerkers, ondersteunen medewerkers in administratie, dossieropbouw, verwerken post, voorbereiden teamoverleggen, verzorgen wekelijkse nieuwsbrief, meedenken werkinstructies.
               
Inhoud HBO stage: Spreekuur draaien, begeleiden cliënten bij juridische vraagstukken, uitleg geven over procedures, dossieropbouw, meedenken werkinstructies.
Contactpersoon: Susan Ubels – subels@vluchtelingenwerk.nl tel. nr: 0592-481 091
 

Zweeloo, AZC

Opleiding:  HBO Juridisch
Leerjaar: -
Inhoud stage: Juridische voorlichting geven,  cliënten helpen bij hun asielprocedure, dossierbeheer.
Contactpersoon/teamleider: Sandra Oudshoorn - soudshoorn@vluchtelingenwerk.nl

Ter Apel (POL)

Opleiding:    MBO-SJD (min. leeftijd 18 jaar)
                       HBO SJD
                       HBO rechten
                       RUG internationaal recht, overig
Inhoud stage: Voorlichting geven m.b.t. de asielprocedure.
Contactpersoon/teamleider: Lies Jellesma - ljellesma@vluchtelingenwerk.nl

Ter Apel (VBL)

Opleiding:  MBO Juridisch administratief (leerjaar 2/3/4)
                    HBO Recht/ SJD
Inhoud stage: MBO: Baliewerkzaamheden/administratieve ondersteuning
                          HBO: Contactpersoon van cliënt, begeleiding bij asielprocedure, toekomstoriëntatie en
                                   terugkeer.
Contactpersoon/teamleider: Bertine Strating - bstrating@vluchtelingenwerk.nl