Nieuws, 7 december 2018

Nationale vrijwilligersdag: zonder vrijwilligers geen VluchtelingenWerk

Op Nationale Vrijwilligersdag, bedanken wij onze 13.500 vrijwilligers! Door het hele land zetten ze zich dagelijks in voor vluchtelingen. Jasper Kuipers, adjunct directeur: 'Een organisatie met zoveel actieve vrijwilligers is echt uniek. Ik heb ontzettend veel bewondering voor onze vrijwilligers. Zij helpen vluchtelingen écht vooruit. Ze staan stevig in hun schoenen en hebben een groot hart. Dat is echt iets om trots op te zijn.'
placeholder

Brugfunctie

Nu de wachttijden voorafgaand aan de asielprocedure zijn opgelopen naar 43 weken, zijn de vrijwilligers degenen die vluchtelingen elke dag weer moeten uitleggen dat ze nog langer moeten wachten. Kuipers: 'Zij zien de wanhoop van mensen met de dag toenemen. Gelukkig maken onze vrijwilligers ook blije momenten mee: een cliënt die eindelijk zijn geliefde en kinderen weer ziet of iemand die geslaagd is voor het inburgeringsexamen. Ze begeleiden vluchtelingen tijdens een hele zware, onzekere periode tijdens de asielprocedure en vormen de brug tussen vluchtelingen en onze samenleving wanneer vluchtelingen naar een eigen woning verhuizen.'

Schaatsen leren

Onze ambassadeur Mo Hersi vluchtte als kind uit Ethiopië. Hij bewaart heel goede herinneringen aan de vrijwilliger van VluchtelingenWerk die hem leerde schaatsen. Bekijk hier een filmpje waarin hij vertelt over deze man die nog steeds een held voor hem is.

Persoonlijke verhalen

VluchtelingenWerk kan al bijna 40 jaar rekenen op haar vrijwilligers. Benieuwd naar andere verhalen van vluchtelingen en vrijwilligers? Lees de persoonlijke verhalen op onze website!